Hem

Vänner på nätet


Diakonia

SAU

Stockholms Frikyrkoråd

Sjukhuskyrkan

Alliansmissionen

Bilda

Crossnet


april 2019
mån 1    09:30      Morgonbön     
tis 2    09:30      Morgonbön     
   12:00      Bibelstudium med sopplunch     
   19:00      Internationella gruppen     
ons 3    09:30      Morgonbön     
   18:00      Grabbgruppen, fr. gymnasiet     
tor 4    09:30      Morgonbön     
fre 5    09:30      Morgonbön     
   18:30      Konfa, fr. åk. 8     
   19:30      NET-grupp, högstadiet/gymnasiet     
sön 7    10:00      Gudstjänst - TEMA: "Matteus 22-28"      Jae Sung Kim, Margareta Ceder, söndagsskola, kyrkkaffe.
   12:00      NET-Active, fr. åk. 4     
   18:00      Kvällsbön     
mån 8    09:30      Morgonbön     
   18:30      UV-scout, fr. 7 år     
tis 9    09:30      Morgonbön     
   12:00      Bibelstudium med sopplunch     
   19:00      Internationella gruppen     
ons 10    09:30      Morgonbön     
   18:00      Grabbgruppen, fr. gymnasiet     
tor 11    09:30      Morgonbön     
fre 12    09:30      Morgonbön     
   18:30      Konfa, fr. åk. 8     
   19:30      NET-grupp, högstadiet/gymnasiet     
sön 14    10:00      Missionsgudstjänst på Palmsöndagen      Missionsrådet, besök av våra nya missionärer - paret Gabo, sångare från Uganda, missionskollekt, söndagsskola. Afrikansk lunch efteråt till förmån för Missionsarbetet!
   12:00      NET-Active, fr. åk. 4     
   18:00      Sinnesroandakt     
mån 15    09:30      Morgonbön     
   18:30      UV-scout, fr. 7 år     
ons 17    18:00      Grabbgruppen, fr. gymnasiet     
tor 18    18:00      Skärtorsdagsgudstjänst i Triangelkyrkan      Pehr Hellberg, fam. Schyborger, m fl. nattvard.
fre 19    10:00      Långfredagsgudstjänst      Gustav Hafström och Annahita Parsan från Hammarbykyrkan, m fl.
sön 21    10:00      Påskdagsmässa i Hammarbykyrkan      Jae Sung kim, m fl, söndagsskola, kyrkkaffe.
   18:00      Kvällsbön     
tis 23    09:30      Morgonbön     
   12:00      Bibelstudium med sopplunch     
   19:00      Internationella gruppen     
ons 24    09:30      Morgonbön     
   18:00      Grabbgruppen, fr. gymnasiet     
tor 25    09:30      Morgonbön     
fre 26    09:30      Morgonbön     
   18:30      Konfa, fr. åk. 8     
   19:30      NET-grupp, högstadiet/gymnasiet     
sön 28    10:00      Gudstjänst - TEMA: "Psaltaren"      Kristine Arapovic Lindetorp (Korskyrkan/ALT), Pablo Zagal och Therese Asklöf, söndagsskola, kyrkkaffe.
   12:00      NET-Active, fr. åk. 4     
   18:00      Kvällsbön     
mån 29    09:30      Morgonbön     
   18:30      UV-scout, fr. 7 år     
tis 30    09:30      Morgonbön     

Skarpnäckskyrkan | Tel: 08-724 20 40 | Gatuadress: Skarpnäcks Allé 31
E-post: kontakt@skarpnackskyrkan.se