Hem

Vänner på nätet


Bilda

Crossnet

Skarpnäcks stadsförvaltning

Allianskyrkan i Älta

Dagen

Diakonia

SAU


februari 2019
fre 1    09:30      Morgonbön     
   24:00-24:00      TeenStreet-helg, 13-18 år      För anmälda
lör 2    10:00      Kurs: Evangeliet och Äktenskap      För anmälda
   24:00-24:00      TeenStreet-helg, 13-18 år      För anmälda
sön 3    10:00      Gudstjänst - TEMA: "Pauli brev"      Jae Sung Kim, Marcelo Pereira da Silva, söndagsskola, kyrkkaffe.
   12:00      NET-Active, fr. åk. 4     
   18:00      Sinnesroandakt     
   24:00-24:00      TeenStreet-helg, 13-18 år      För anmälda
mån 4    09:30      Morgonbön     
   18:30      UV-scout, fr. 7 år     
tis 5    09:30      Morgonbön     
   12:00      Bibelstudium med sopplunch     
   19:00      Internationella gruppen     
ons 6    09:30      Morgonbön     
   18:00      Grabbgruppen, fr. gymnasiet     
tor 7    09:30      Morgonbön     
fre 8    09:30      Morgonbön     
   18:30      Konfa, fr. åk. 8     
   19:30      NET-grupp, högstadiet/gymnasiet     
lör 9    10:00      Kurs: Evangeliet och Äktenskap      För anmälda
sön 10    10:00      Gudstjänst - TEMA: "Pauli brev"      Jae Sung Kim, Ingela Kalcevic, söndagsskola, kyrkkaffe.
   12:00      NET-Active, fr. åk. 4     
   18:00      Kvällsbön     
mån 11    09:30      Morgonbön     
   18:30      UV-scout, fr. 7 år     
tis 12    09:30      Morgonbön     
   12:00      Bibelstudium och sopplunch     
   19:00      Internationella gruppen     
ons 13    09:30      Morgonbön     
   18:00      Grabbgruppen, fr. gymnasiet     
tor 14    09:30      Morgonbön     
fre 15    09:30      Morgonbön     
   18:30-22:00      STREAM      STREAM är ett ekumeniskt ungdomsevent med Gudstjänst, fika och gemenskap. Vi är värdar och Sarah kommer predika, och lovsångare från vår församling leder lovsången. Välkomna!
lör 16    10:00      Kurs: Evangeliet och Äktenskap      För anmälda
sön 17    10:00      Årshögtid - TEMA: "Pauli brev"      Jae Sung Kim, Ximena Samuelsson (Ordf. Församlingsstyrelsen), Pablo Zagal, Therese Asklöf, nattvard, söndagsskola, kyrkaffe.
   12:00      NET-active, fr. åk. 4     
   18:00      Kvällsbön     
mån 18    09:30      Morgonbön     
   18:30      UV-scout, fr. 7 år     
tis 19    09:30      Morgonbön     
   12:00      Bibelstudium och sopplunch     
   19:00      Internationella gruppen     
ons 20    09:30      Morgonbön     
tor 21    09:30      Morgonbön     
fre 22    09:30      Morgonbön     
   18:30      Konfa, fr. åk. 8     
   19:30      NET-grupp, högstadiet/gymnasiet     
lör 23    10:00      Kurs: Evangeliet och Äktenskap      För anmälda
sön 24    10:00      Gudstjänst - TEMA: "Pauli brev"      Jae Sung Kim, Marcelo Pereira da Silva, söndagsskola, kyrkkaffe.
   12:00      NET-active, fr. åk. 4     
   18:00      Kvällsbön     
mån 25    09:30      Morgonbön     
   24:00-24:00      Vinter-SMAJL för barn i åk. 2-6      För anmälda senast 27/1
tis 26    09:30      Morgonbön     
   12:00      Bibelstudium och sopplunch     
   19:00      Internationella gruppen     
   24:00-24:00      Vinter-SMAJL för barn i åk. 2-6      För anmälda senast 27/1
ons 27    09:30      Morgonbön     
   18:00      Grabbgruppen, fr. gymnasiet     
   24:00-24:00      Vinter-SMAJL för barn i åk. 2-6      För anmälda senast 27/1
tor 28    09:30      Morgonbön     
   24:00-24:00      Vinter-SMAJL för barn i åk. 2-6      För anmälda senast 27/1

Skarpnäckskyrkan | Tel: 08-724 20 40 | Gatuadress: Skarpnäcks Allé 31
E-post: kontakt@skarpnackskyrkan.se