Hem

Vänner på nätet


Bilda

Crossnet

Skarpnäcks stadsförvaltning

Allianskyrkan i Älta

Dagen

Diakonia

SAU


mars 2019
fre 1    09:30      Morgonbön     
   19:30      NET-grupp, högstadiet/gymnasiet     
   24:00-24:00      Vinter-SMAJL för barn i åk. 2-6      För anmälda senast 27/1
lör 2    24:00-24:00      Vinter-SMAJL för barn i åk. 2-6      För anmälda senast 27/1
sön 3    10:00      Gudstjänst - TEMA: "Pauli brev"      Börje Adolfsson, Pablo Zagal och Therese Asklöf, kyrkkaffe, ingen söndagsskola!
   18:00      Kvällsbön     
   24:00-24:00      Vinter-SMAJL för barn i åk. 2-6      För anmälda senast 27/1
mån 4    09:30      Morgonbön     
   18:30      UV-scout, fr. 7 år     
tis 5    09:30      Morgonbön     
   12:00      Sopplunch     
   19:00      Internationella gruppen     
ons 6    09:30      Morgonbön     
   18:00      Grabbgruppen, fr. gymnasiet     
tor 7    09:30      Morgonbön     
fre 8    09:30      Morgonbön     
   18:30      Konfa, fr. åk. 8     
   19:30      NET-grupp, högstadiet/gymnasiet     
sön 10    10:00      Gudstjänst - TEMA: "Pauli brev"      Jae Sung Kim, Tor Hilborn, söndagsskola, kyrkkaffe.
   12:00      NET-Active, fr. åk. 4     
   18:00      Kvällsbön     
mån 11    09:30      Morgonbön     
   18:30      UV-scout, fr. 7 år     
tis 12    09:30      Morgonbön     
   12:00      Bibelstudium med sopplunch     
   19:00      Internationella gruppen     
ons 13    09:30      Morgonbön     
   18:00      Grabbgruppen, fr. gymnasiet     
tor 14    09:30      Morgonbön     
fre 15    09:30      Morgonbön     
   18:30      Konfa, fr. åk. 8     
   19:30      NET-grupp, högstadiet/gymnasiet     
sön 17    10:00      Gudstjänst - TEMA: "Matteus 1-7"      Jae Sung Kim, Ingela Freed, nattvard, söndagsskola. Lunch efteråt till förmån för Skarpnäckskyrkans mission!
   12:00      NET-Active, fr. åk. 4     
   18:00      Kvällsbön     
mån 18    09:30      Morgonbön     
   18:30      UV-scout, fr. 7 år     
tis 19    09:30      Morgonbön     
   12:00      Bibelstudium med sopplunch     
   19:00      Internationella gruppen     
ons 20    09:30      Morgonbön     
   18:00      Grabbgruppen, fr. gymnasiet     
tor 21    09:30      Morgonbön     
fre 22    09:30      Morgonbön     
   18:30      Konfa, fr. åk. 8     
   19:30      NET-grupp, högstadiet/gymnasiet     
sön 24    10:00      Gudstjänst - TEMA: "Matteus 8-14"      Anton Karlsson, m fl. söndagsskola, kyrkkaffe.
   12:00      NET-Active, fr. åk. 4     
   18:00      Kvällsbön     
mån 25    09:30      Morgonbön     
   18:30      UV-scout, fr. 7 år     
tis 26    09:30      Morgonbön     
   12:00      Bibelstudium med sopplunch     
   19:00      Internationella gruppen     
ons 27    09:30      Morgonbön     
   18:00      Grabbgruppen, fr. gymnasiet     
tor 28    09:30      Morgonbön     
fre 29    09:30      Morgonbön     
   18:30      Konfa, fr. åk. 8     
   19:30      NET-grupp, högstadiet/gymnasiet     
sön 31    10:00      Tillsammangudstjänst med scoutinvigning - TEMA: "Matteus 15-21"      Sarah Jonsson, kyrkans scouter med ledare, söndagsskola, kyrkkaffe.
   12:00      NET-Active, fr. åk. 4     
   18:00      Kvällsbön     

Skarpnäckskyrkan | Tel: 08-724 20 40 | Gatuadress: Skarpnäcks Allé 31
E-post: kontakt@skarpnackskyrkan.se